بهترین افزونه بهینه سازی و کاهش حجم تصویر در وردپرس

فشرده سازی تصاویر در وردپرس

کاهش اندازه تصاویر وردپرس و فشرده سازی تصاویر وردپرس یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس و کاهش حجم صفحات در وردپرس است.

هرچه اندازه پرونده های رسانه ای که در وردپرس استفاده می کنید کوچکتر باشد سرعت سایت سریعتر خواهد بود و می توانید با همان سرعت بالا از موتورهای جستجو امتیاز مثبت بگیرید.

از آنجا که افزونه های مختلف بهینه سازی تصویر وردپرس وجود دارد ، هر یک از این افزونه ها با یک روش خاص تصاویر را فشرده می کنند.

انتخاب یکی از این افزونه‌ها به عنوان بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس سخت هست و واقعا مدیران سایت‌ها از اینکه کدوم افزونه برای کم کردن حجم تصاویر در وردپرس بهتر هست رو انتخاب کنند در دو راهی انتخاب قرار می‌گیرند.

از آنجا که قبلاً برخی افزونه ها و روش های بهینه سازی تصویر وردپرس را معرفی کرده ام ، در این آموزش در پایگاه دانش المنتور تمز ، من بهترین پلاگین بهینه سازی تصویر وردپرس را ارائه می دهم

و ویژگی های این افزونه را برای کاهش اندازه تصاویر مقایسه و بررسی می کنم. در وردپرس ، سرانجام به ما این امکان داده می شود که یکی از این افزونه ها را برای فشرده سازی تصاویر در وردپرس انتخاب کنیم ، که با حفظ کیفیت تصویر می تواند تا حد ممکن کم حجم باشند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه کش وردپرس چیست؟

معرفی بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر وردپرس

هر یک از افزونه‌ها فشرده سازی فایل‌ها در وردپرس از یک متد و روشی استفاده می‌کنند که شامل Lossless و Lossy هستند. اما قبل از اینکه به معرفی هر یک از این افزونه‌ها بپردازم باید ابتدا ببینیم که اصلا چرا باید حجم تصاویر وردپرس را کاهش دهیم؟

فشرده سازی تصاویر در وردپرس

چرا باید از افزونه کاهش تصویر وردپرس استفاده کنیم؟

داشتن یک وب سایت زیبا مستلزم استفاده از انواع متن ، فیلم ، ویدئو ، صوت ، اینفوگرافیک و رسانه است تا بتوانید از این گزینه ها برای جذابیت نوشتن و در عین حال استفاده از این عناصر برای موتورهای جستجو مانند گوگل نیز بتوانید بهینه کنید.

چرا از تصاویر استفاده می کنیم؟

  1. اندازه تصویر کم در مقایسه با سایر گزینه ها
  2. تصویر رسا و موثرتر از متن ، ویدئو و …
  3. علاقه کاربران به تصاویر بخاطر لود سریع و برداشت سریع‌تر موضوع از آن
  4. محبوبیت جستجو تصاویر در موتورهای جستجو نسبت به ویدئو و سایر گزینه‌ها
  5. و …

بنابراین تأثیری که یک تصویر در یک نگاه بر مخاطب می گذارد بیشتر از تأثیری است که متن بر مخاطب دارد. از طرف دیگر ، به دلیل اسکن تصویری ، پیام با سرعت بیشتری منتقل می شود.

اما همانطور که گفته شد ، استفاده از تصویر در وردپرس محبوبیت بیشتری دارد. جدا از این محبوبیت ، آیا هر تصویر قابلیت استفاده در سایت را دارد؟

قطعا نه! زیرا بارگیری تصاویر با حجم بیشتر طولانی تر می شود. اگر همان تصویر را برش دهید و در اندازه کوچکتر بارگذاری کنید ، فضای صفحه کمتری اشغال می شود.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: خرید بهترین هاست

خرید بهترین هاست

جدا از آن ، یک راه حل دیگر این است که اگر بتوانید اندازه تصویر را با حفظ کیفیت تصویر به حداقل برسانید ، این تأثیر بیشتری در سرعت سایت خواهد داشت.

بنابراین استفاده از تصاویر در سایت هنگامی ارزش دارد که اندازه تصویر را در وردپرس به حداقل برسانید. اکنون افزونه هایی را برای بهینه سازی و کاهش اندازه تصویر در وردپرس معرفی می کنم.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه برای دادن سطح دسترسی در وردپرس چیست؟

1. افزونه کاهش حجم تصویر Smush it

افزونه Smush it

افزونه Smush it یکی از بهترین افزونه های کاهش حجم تصویر در وردپرس است که هنوز هم بسیاری از افراد از این افزونه استفاده می کنند. تا به امروز ، بیش از 1 میلیون نصب این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده است.

این افزونه به شما امکان می دهد اندازه تصاویر وردپرس را برای تصاویری که قبلاً بارگذاری کرده اید ، همراه با تصاویری که پس از نصب افزونه بارگذاری می کنید ، کاهش دهید.

علاوه بر این ، می توانید حداکثر اندازه وضوح و حداکثر و حداقل اندازه تصویر را برای بهینه سازی تصاویر هنگام برش تصاویر تعیین کنید.

اگر می خواهید از یک بهینه سازی تصویر استفاده کنید ، می توانید همزمان 50 تصویر را برای کاهش اندازه انتخاب کنید.

این افزونه به کد API برای کاهش اندازه تصویر در وردپرس نیاز ندارد و پس از نصب و تنظیمات می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. با کلیک روی دکمه زیر می توانید دستورالعمل های کامل استفاده از این افزونه را مشاهده کنید.

برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید.

2. پلاگین reSmush.it

افزونه reSmush.it

افزونه reSmush.it یکی دیگر از افزونه های محبوب کاهش حجم تصویر وردپرس است که تاکنون توانسته است بیش از 200000 نصب فعال در مخزن وردپرس داشته باشد.

این افزونه به طور خودکار اندازه تصویر را در وردپرس کاهش می دهد. این پلاگین همچنین به شما امکان می دهد اندازه تصاویر را برای محتوای قبلی کاهش دهید ، با استفاده از API پلاگین ، همچنین می توانید سطح مورد نظر را برای اندازه بهینه سازی انتخاب کنید.

یکی از معایب این افزونه که البته نمی توان آن را به عنوان یک نقطه ضعف در نظر گرفت ، عدم امکان کاهش اندازه تصاویر بزرگتر از 5 مگابایت است.

به نظر من اندازه تصاویر ما بیش از 3 مگابایت نیست ، در این صورت شما می توانید ابتدا با نرم افزار کامپیوتر اندازه و وضوح تصویر را کاهش دهید و سپس وقتی اندازه کاهش یافت ، از این افزونه برای افزایش میزان بهینه سازی استفاده کنید .

برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه سئو رایگان چیست؟

3. افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer

تا به امروز ، این افزونه توانسته است بیش از 600000 نصب فعال در مخزن وردپرس انجام دهد که می توانید از آنها برای کاهش اندازه تصاویر در وردپرس استفاده کنید.

این افزونه همچنین به شما امکان می دهد اندازه تصویر را در وردپرس کاهش دهید ، در حالی که می توانید از قابلیت بارگذاری در فضای ابری استفاده کنید.

یکی از مزایای این افزونه این است که کار فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر در وردپرس در سرورهای این افزونه انجام می شود.

بنابراین ، اگر به طور کلی اندازه تصاویر را کاهش دهید ، با مشکل افزایش مصرف منابع و پردازنده مواجه نخواهید شد. همچنین می توان اندازه تصاویر وردپرس را به تصاویر قبلی کاهش داد.

برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید.

 

4. افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer

تا به امروز ، این افزونه موفق به توزیع بیش از 90،000 نصب فعال شده است که برای استفاده از آن باید در وب سایت سازنده حساب کاربری داشته باشید.

شما می توانید اندازه 100 تصویر در ماه را کاهش دهید و یکی از مزایای این افزونه این است که تصاویر بهینه شده و تصاویر اصلی در پوشه های جداگانه ذخیره می شوند.

بنابراین قابلیت مقایسه تصویر اصلی و تصویر بهینه شده نیز در این افزونه گنجانده شده است که می توانید با مقایسه تصویر اصلی میزان بهینه سازی مورد نظر را تنظیم کنید. این پلاگین به شما امکان می دهد تصاویر قبلی را نیز بهینه کنید.

برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید.

 

5. افزونه Compress JPEG & PNG images

افزونه Compress JPEG & PNG images

این افزونه تاکنون توانسته است بیش از 100000 نصب فعال را توزیع کند و برای استفاده از آن ، باید یک حساب کاربری در وب سایت سازنده داشته باشید.

محدودیت این افزونه این است که شما فقط می توانید 100 تصویر در ماه را بهینه کنید. بنابراین اگر ماهانه بیش از این تعداد عکس بارگذاری می کنید ، به هیچ وجه روی این افزونه حساب نکنید.

فشرده سازی تصاویر قبلی وردپرس نیز امکان پذیر است و همچنین میتونید در تنظیمات افزونه مشخص کنید که کم کردن حجم برای چه تصاویر و با چه اندازه‌هایی انجام بگیره. و  همچنین می توانید برای بهینه سازی تصاویر بزرگتر ، یک سقف حجم برای تصاویر تعیین کنید.

برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه چت آنلاین چیست؟

مقایسه عملکرد افزونه کاهش حجم تصاویر در وردپرس

هنگامی که با افزونه ها و برخی از ویژگی های ارائه شده آشنا شدید ، ما در ادامه به بررسی افزونه ها خواهیم پرداخت.

تحت این شرایط یک آزمایش روی این پلاگین ها انجام شد که در آن یک تصویر خاص برای تصاویر با فرمت های JPG و PNG انتخاب شده بود و هر بار که تصویر بارگذاری می شد با یکی از این پلاگین ها فعال بهینه می شد.

سرانجام ، اندازه تصویر بهینه شده و اندازه بهینه سازی بر اساس اندازه تصویر اصلی تعیین می شود و در آخر می توانیم یکی از این افزونه ها را به عنوان بهترین افزونه برای کاهش اندازه تصویر در وردپرس انتخاب کنیم.

فشرده سازی تصاویر به فرمت JPG.

تصویر JPG 118 KB را انتخاب کنید. برای بارگذاری تصویر در رسانه وردپرس ، افزونه های فوق را فعال کنید. پس از بارگذاری فایل ، به حجم نهایی و درصد بهینه شده توجه داشته باشید و افزونه را غیرفعال کنید.

حالا به پلاگین بعدی بروید و همین کار را تکرار کنید تا در نهایت همان تصویر را با 5 افزونه فوق بارگذاری کنید و نتیجه را ببینید.

توجه داشته باشید که پس از بارگذاری تصویر ، آن را حذف خواهید کرد و همچنین تغییری در نام تصویر داده نمی شود. نتیجه بدست آمده به شرح زیر است.

افزونه حجم تصویر فشرده میزان فشرده سازی متد
reSmush.it 76 کیلوبایت 30.59% Lossless
EWWW Image Optimizer 112 کیلوبایت 5% Lossless
Compress JPEG & PNG images 114.7 کیلوبایت 2.8% Lossy
ShortPixel Image Optimizer 69.2 کیلوبایت 41.94% Lossy
WP Smush 112 کیلوبایت 5% Lossless

فشرده سازی تصاویر با فرمت PNG.

اکنون همین مورد برای تصاویر jpg. ما این بار برای تصویر png انجام دادیم. و ما حجم 102 کیلوبایت را ایجاد می کنیم و نتایجی را که نتیجه زیر از آن بدست می آید را ثبت می کنیم.

 

افزونه حجم تصویر فشرده میزان فشرده سازی متد
reSmush.it 36 کیلوبایت 63.8% Lossless
EWWW Image Optimizer 97.5 کیلوبایت 1.9% Lossless
Compress JPEG & PNG images 34.3 کیلوبایت 64% Lossy
ShortPixel Image Optimizer 37 کیلوبایت 63.5% Lossy
WP Smush 99 کیلوبایت 2.9% Lossless

اگر مقایسه‌ای بین دو فرمت JPG و PNG انجام بدیم و بر اساس امکاناتی که هر یک از این افزونه‌ها در اختیارمون قرار میده داشته باشیم، به صورت روشن مشخصه که افزونه reSmush.it بهترین گزینه برای استفاده است.

بعد از اون هم افزونه EWWW Image Optimizer هست که در رده دوم قرار دارد. اما با توجه به اینکه افزونه reSmush it دارای تنظیمات و ویژگی‌های کمتری نسبت به افزونه EWWW Image Optimizer هست،

پس انتخاب افزونه EWWW Image Optimizer به عنوان بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس گزینه بهتری هست.

اما اگر به دنبال امکانات و ویژگی‌های خاصی نیستید و صرفا هدفتون کاهش حجم تصاویر وردپرس هست میتونید از افزونه reSmush.it استفاده کنید.

منبع: میزبانفا

خیلی ممنون که تا اینجای مقاله با ما همراه بوده اید لطفا نظرات و تجربه های خودتون رو از استفاده فزونه های کاهش حجم تصاویر را با ما و مخاطبان دیگر در بخش کامنت به اشتراک بزارید.

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن