افزودن شماره تلفن قابل کلیک به سایت | لینک شماره تلفن

آموزش اضافه کردن دکمه به وردپرس

افزودن شماره تلفن قابل کلیک به سایت، آیا می خواهید دکمه های تماس را به پست ها یا صفحات وردپرس خود اضافه کنید؟ دکمه ها یک روش عالی برای بهبود عملکرد هستند و برای هدایت کاربر به انجام عملی عالی هستند.

به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از دکمه های تماس کاربران را به یک صفحه معاملاتی مانند صفحه قیمت گذاری ، صفحه محصول ، صفحه خدمات یا تبلیغات ویژه ، محصولات جدید یا پیوند به سایر وب سایت ها منتقل کنید.

ساخت دکمه تماس در وردپرس

آموزش ساخت متن شماره تلفن قابل تماس در وردپرس

در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی دکمه ها را بدون کدنویسی به وردپرس اضافه کنید. با نحوه ایجاد یک دکمه تماس در وردپرس آشنا شوید.

در این آموزش ، ما روش های مختلف افزودن دکمه های تماس به پست ها و صفحات را در یک وبلاگ وردپرس معرفی خواهیم کرد. می توانید راه حلی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید.

اضافه کردن و ایجاد دکمه با ویرایشگر پیشفرض وردپررس

افزودن دکمه ها به صفحات و پست ها ویژگی جدیدی است که در وردپرس 5.0 با ویرایشگر جدید بلوک وردپرس به نام گوتنبرگ معرفی شده است.

این روش برای بیشتر کاربران ساده توصیه می شود. ویرایشگر جدید وردپرس از بلوک دکمه داخلی استفاده می کند و اگر از ویرایشگر قدیمی استفاده می کنید ، می توانید به قسمت بعدی بروید.

ابتدا یک نوشته جدید ایجاد کنید یا برای ادامه افزودن دکمه تماس به قسمت ویرایش پست موجود بروید.

حال در صفحه ویرایش پست از بخش عناصر طرح دکمه + را کلیک کنید تا یک بلاک جدید اضافه شود تا دکمه را مشاهده کنید.

آموزش افزودن دکمه به وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

با کلیک بر روی افزودن متن می توانید متن را به راحتی روی دکمه خود وارد کنید.

نحوه افزودن دکمه به وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

سپس باید آدرس صفحه ای را که می خواهید به آن پیوند دهید زیر دکمه وارد کنید و در آخر روی دکمه Apply کلیک کنید.

در مرحله بعدی می توانید سبک دکمه خود را از میان سه طرح متداول ، یک رنگ متن و یک دکمه از رنگ های پیش فرض یا از تب Custom Colors انتخاب کنید.

افزودن دکمه به وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

 

پس از اعمال تغییرات مورد نظر ، می توانید پست خود را ارسال کنید یا پیش نمایش زنده آن را با استفاده از دکمه پیش نمایش مشاهده کنید.

افزودن دکمه به وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

افزودن دکمه به وردپرس با ویایشگر کلاسیک

اگرچه ویرایشگر در گوتنبرگ سریعتر و راحت تر است ، اما بسیاری از کاربران هنوز ویرایشگر قدیمی وردپرس کلاسیک را ترجیح می دهند. اگر شما هم یکی از آنها هستید ، باید یک راه حل جایگزین برای افزودن دکمه به سایت وردپرس خود پیدا کنید.

در اصل سه روش برای افزودن دکمه ها به ویرایشگر کلاسیک وردپرس وجود دارد:

  • اضافه کردن دکمه به وردپرس با کد HTML / CSS.
  • دکمه را در WordPress با افزونه کد کوتاه دکمه WordPress اضافه کنید.
  • بدون استفاده از کد کوتاه دکمه هایی را به وردپرس اضافه کنید.

اولین گزینه از سه گزینه ، روش کدگذاری است. به این ترتیب شما باید کد HTML / CSS را برای اضافه کردن یک دکمه در هر نقطه از وب سایت خود بنویسید.

اما روش دوم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا بیشتر افزونه های دکمه وردپرس کدی را برای افزودن دکمه ها ارائه می دهند.

اما روش سوم بهترین است !! زیرا به شما امکان می دهد بدون نیاز به یادآوری کد کوتاه ، به راحتی دکمه ها را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه چت با مشتری چیست؟

بیایید نحوه افزودن دکمه ها به وردپرس را بدون استفاده از کد کوتاه بررسی کنیم:

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Forget About Shortcode Buttons است. پس از فعال کردن افزونه ، یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

افزودن دکمه به وردرس با افزونه

 

در ویرایشگر، یک دکمه جدید با عنوان Insert Button مشاهده خواهید کرد.

افزودن دکمه به وردرس با افزونه

 

برای درج دکمه جدید روی آن کلیک کنید. در پنجره بازشو که برای شما باز می شود ، می توانید دکمه خود را طراحی کنید.

افزودن دکمه به وردرس با افزونه

در این صفحه می توانید متن و لینک را به آدرس دکمه قرار دهید و می توانید پیش نمایش در این قسمت را مشاهده کنید.

در مرحله بعدی می توانید برچسبی به پیوند خود اضافه کنید تا در برگه جدیدی باز شود.

همچنین می توانید با رفتن همزمان به تب Icon نماد مربوط به دکمه را انتخاب کنید ، اگر روی تب Icon کلیک کنید ، می توانید نمادهایی را که می توانید قبل یا بعد از متن به دکمه های خود اضافه کنید ، مشاهده کنید.

افزودن دکمه به وردرس با افزونه

سپس می توانید رنگ متن دکمه ، رنگ پس زمینه دکمه ، اندازه دکمه و ترازبندی آن را تغییر دهید و پس از اعمال تغییرات دلخواه ، دکمه را Update و سپس دکمه را همانطور که در پست می بینید کلیک کنید. همچنین ویرایشگر پست را ببینید و در پایان پست خود را ارسال کنید.

افزودن شماره تلفن قابل کلیک به سایت

دکمه تماس نوع خاصی از دکمه تماس است که به کاربران شما امکان می دهد فقط با یک لمس با تیم شما تماس تلفنی برقرار کنند.

با کمک دکمه های تماس ، بازدید کنندگان از سایت شما می توانند بلافاصله با تیم شما صحبت کنند و اطلاعات لازم را کسب کنند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه ساخت جدول چیست؟

بیایید نگاهی گام به گام به نحوه افزودن دکمه های کلیک به مخاطبین وردپرس بیندازیم:

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال کردن افزونه wp call button است:

افزونه تماس با ما wp call button

پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه و طراحی دکمه کلیک به تماس، باید به تنظیمات / صفحه WP Call Button مراجعه کنید.

افزودن دکمه به وردپرس با افزونه wp call button

ابتدا تنظیمات Sticky Call Button را مشاهده خواهید کرد. دکمه تماس چسبنده یک ویژگی بهینه شده است که هنگام مرور سایت شما ، کاربران با آن دکمه تماس را جابجا می کنند و می توانید با فعال کردن وضعیت دکمه تماس ، کار را شروع کنید.

سپس باید شماره تماس مشاغل خود را همراه با کد کشور وارد کنید ، سپس موقعیت ، رنگ و مکان دکمه را برای نمایش دکمه تماس چسبنده انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، دکمه تماس در همه صفحات و در همه دستگاه ها نمایش داده می شود. البته می توانید آن را در صفحات ویژه ای پنهان کنید یا فقط در دستگاه های تلفن همراه نشان دهید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین افزونه عیب یابی سایت وردپرس

پس از بررسی همه گزینه ها ، می توانید بر روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین کلیک کنید. و به وب سایت خود بروید و دکمه چسبنده تماس را ببینید.

علاوه بر دکمه های تماس چسبنده ، می توانید با استفاده از این افزونه دکمه های تماس ثابت را به صفحات ، پست ها و ستون های وردپرس خود اضافه کنید.

اگر از ویرایشگر جدید وردپرس استفاده می کنید ، با استفاده از بلوک WP Call Button به راحتی می توانید یک دکمه تماس به صفحات خود اضافه کنید.

برای این کار ، یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست قدیمی را ویرایش کنید و یک بلوک با یک دکمه تماس WP در ویرایشگر صفحه خود اضافه کنید.

افزودن دکمه به وردپرس با افزونه

سپس می توانید متن دکمه ، رنگ دکمه ، رنگ متن ، اندازه قلم را سفارشی کنید و نماد تلفن را نشان دهید یا پنهان کنید و پس از انجام تنظیمات ، پست خود را منتشر کنید.

اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می کنید ، برای ایجاد کد کوتاه باید از سازنده دکمه تماس ثابت استفاده کنید. برای این کار ، به تنظیمات و سپس دکمه WP Call بروید و روی دکمه تماس ایستا در بالای منو کلیک کنید.

افزودن دکمه به وردپرس با افزونه

فقط گزینه های دکمه را سفارشی کنید و سپس کد کوتاه را کپی کنید. سپس می توانید از کد کوتاه در هر پست یا صفحه ای در وب سایت خود استفاده کنید.

افزونه WP Call Button همچنین به شما امکان می دهد دکمه تماس را به نوار کناری وردپرس و سایر مناطق ابزارک خود اضافه کنید.

فقط به ابزارک ها بروید و ابزارک دکمه تماس WP را به منطقه آماده ویجت که می خواهید دکمه تماس را در آن نمایش دهد بکشید.

افزودن دکمه به وردپرس با افزونه

اکنون می توانید یک عنوان و توضیح به آن اضافه کنید و دکمه تماس را در برگه Advanced Settings تنظیم کرده و پس از اتمام ابزار را ذخیره کنید.

نکته اضافی برای افزودن دکمه های سفارشی در وردپرس

اگر می خواهید دکمه های تماس کاملاً سفارشی را به وردپرس اضافه کنید ، احتمالاً به دنبال راه حلی هستید که به شما اجازه دهد بخشهای سفارشی و همچنین دکمه های سفارشی را به عنوان ، منوها و سایر قسمتهای وب سایت خود اضافه کنید.

در این حالت ، ما توصیه می کنیم که از یک افزونه صفحه وردپرس مانند Beaver Builder یا Divi یا سایر پلاگین های صفحه ساز پریمیوم استفاده کنید.

این سازندگان صفحه به شما کمک می کنند صفحات سفارشی را با دکمه های تماس با ما سفارشی دقیقاً همان چیزی را که می خواهید ایجاد کنید.

افزودن دکمه تماس به وردپرس

علاوه بر تمام افزونه های رایگان ایجاد دکمه های وردپرس بدون نیاز به کدنویسی ، می توانید از افزونه Contact Us All In One Button نیز استفاده کنید که یک افزونه بسیار مفید برای همه سایتها در هر فعالیتی برای ارتباط مشتریان با پشتیبانی سایت است.

با استفاده از این افزونه می توانید یک دکمه  تماس پشرفته و لیستی از آیکون های شبکه های اجتماعی را با یک کلیک به سایت خود اضافه کنید.

از ویژگی های مهم این افزونه می توان به قابلیت شخصی سازی دکمه ها و منوها ، درخواست تماس ، تایمر شمارش معکوس ، شخصی سازی پیام های فوری و … اشاره کرد.

پس از فعال سازی این افزونه “تماس با ما” در یک دکمه ، قادر خواهید بود در هر صفحه سایت دکمه “تماس با ما” ایجاد کنید و با کلیک بر روی این دکمه ، کاربر با کلیک بر روی این دکمه می تواند روش مورد علاقه تماس با شما را انتخاب کند.

که هر کدام از روش ها یک لینک به یک پیام رسان یا شبکه اجتماعی می باشد و بدین ترتیب ارتباط سازنده ای بین شما و کاربران سایت برای شما فراهم می شود.

افزودن دکمه به وردپرس با افزونه

برای اطلاعات بیشتر و خرید و دانلود این افزونه می توانید به این سایت ژاکت مراجعه کرده و محصول را تهیه کنید.

ساخت لینک برای شماره تلفن

اگر میخواهید شماره تماس خود را لینک دهید تا کاربر با لمس شماره تماس بتواند بدون وارد کردن شماره موبایل با شماره تماس بگیرید از روش زیر میتوانید استفاده کنید.

برای اینکار کافی فقط لینک شماره موبایل را بصورت زیر قرار دهید:

tel://02612345678

بعد از عبارت tel:// شماره موبایل و یا تماس خود را وارد کنید. کاربر با کلیک روی شماره تماس شما بدون نیاز به یادداشت کردن  و یا وارد کردن شماره تماس شما به بخش تماس وارد خواهد شد.

منبع: راسچین

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید با ایجاد دکمه های تماس قدمی در تبلیغ سایت خود بردارید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن