چرا در اینستاگرام فروش ندارم؟ [بهترین راهکارهای ممکن]

زمان مطالعه: 8 دقیقه

چرا در اینستاگرام فروش ندارم؟ چطور می توانیم در اینستاگرام فروش بالایی داشته باشم؟ امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون از اینترنت برای کسب درآمد، یافتن فروشگاه های آنلاین در فضای مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام، وب سایت ها و … بسیار آسان است.

در این مقاله بسیار تخصصی اطلاعاتی در مورد فروش در اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهیم. در صحبت‌هایی که با فروشگاه‌های اینترنتی که همان فروشگاه‌های آنلاین هستند، به دو دسته از افراد برخورد کردیم:

دسته اول افرادی هستند که می‌خواهند در اینستاگرام بفروشند اما نمی‌دانند چه محصولاتی را ارائه دهند.

دسته دوم افرادی هستند که فروشگاه اینترنتی دارند اما فروش بالایی ندارند. در زیر راه حل هایی را برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد که با کمک آنها می توانید فروش بالایی در اینستاگرام داشته باشید.

چرا در اینستاگرام فروش ندارم؟

#استفاده از عکس بی کیفیت ممنوع

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید کیفیت بالای عکس ها است.

اینستاگرام یک محیط ویدیویی است که روزانه عکس های زیادی در آن پست می شود که بسیاری از آنها کیفیت بالایی دارند، بنابراین با ارسال عکس های بی کیفیت نه تنها غیرحرفه ای به نظر می رسید، بلکه محصولات خود را بی کیفیت نیز نشان می دهید.

وقتی صحبت از کسب درآمد از اینستاگرام می شود، صفحه اینستاگرام شما دقیقاً مانند فروشگاه شما است.

من به ندرت فروشگاه معتبری را دیده ام که دکور زشت یا شیشه های کثیف داشته باشد به طوری که حتی محصولات پشت ویترین به وضوح دیده نمی شوند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: چه کسانی بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند؟

#فروش بیشتر با جذب فالوور های هدفمند

بعضا افراد فکر خود را روی افزایش فالوور می گذارند در صورتیکه شما حتی با یک فالوور هم می توانید فروش خود را داشته اشید.

بنابراین به جای صرف هزینه و توجه برای افزایش فالوور، روی جذب فالوورهای واقعی و هدفمند تمرکز کنید. بسته به محصول یا خدمات خود، باید مخاطب هدف را شناسایی کرده و برای جذب آن برنامه ریزی کنید.

#عکس از محصول با کیفیت به افزایش فروش کمک می کند

وقتی صحبت از فروش آنلاین کالا به میان می آید، چه در اینستاگرام کالا بفروشید و چه در فروشگاه اینترنتی، یک مشکل بزرگ در ذهن خریداران ایجاد می شود و آن این است که هنگام خرید آنلاین نمی توانیم محصول را لمس کنیم، جنس و اندازه آن را احساس کنیم.

عکاسی مناسب از محصولات می تواند تا حد زیادی این مشکل را حل کند، در عکاسی محصول باید از زوایای مختلف محصول عکس بگیرید، باید با کیفیت بالا عکاسی کنید تا تاروپود محصول در تصویر دیده شود و همچنین اندازه واقعی محصول برای مصرف کننده قابل توجه است.

در اینستاگرام فروش ندارم؟

در مورد برخی از محصولات، مانند یک توپ، تنها تصویر توپ نمی تواند اندازه آن را تعیین کند، زیرا کاربر نمی داند که آیا تصویر از نزدیک گرفته شده است یا اینکه آیا توپ واقعاً آنقدر بزرگ است،

بنابراین بهتر از یک شی کمکی که برای کاربر در کنار توپ شناخته شده است، به عنوان مثال، قرار دادن یک کفش فوتبال در کنار توپ می تواند اندازه واقعی توپ را برای کاربر تعیین کند.

#افزایش فروش در اینستاگرام با نظرات کاربران

قانون بازار این است که اگر مشتری نباشد، درآمدی نخواهید داشت. بنابراین برای حفظ مشتری و ایجاد مشتری جدید، باید زمانی را برای برقراری ارتباط با مشتریان خود اختصاص دهید.

به نظرات آنها نگاهی بیندازید و محصول خود را مطابق میل آنها بهبود دهید و به مشتری این احساس را بدهید که از آن قدردانی می کنید.

صادقانه به نظرات پاسخ دهید و گاهی اوقات پست هایی را بگذارید که مشتریان بتوانند به راحتی نظرات خود را بیان کنند.

#تبلیغ درست = افزایش فروش

در هر کسب و کاری باید از تبلیغات استفاده کرد، در کسب و کار با اینستاگرام باید از تبلیغات استفاده کرد، هرچند اینستاگرام آنقدر قوی است که می توان بدون تبلیغات فالوور و خریدار را افزایش داد، اما وقتی می توان با تبلیغات مناسب سرعت فروش را افزایش داد چرا اینکارو نکنیم؟!

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: فوت و فن فروش در اینستاگرام [روش های کاربردی و عملی]

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام به روش های مختلفی امکان پذیر است:

1- با استفاده از خود اینستاگرام:

در این روش از پلتفرم تبلیغاتی اینستاگرام خود استفاده می کنید و با پرداخت هزینه ای به دلار، اینستاگرام تبلیغ شما را به مخاطبان هدف شما نمایش می دهد.

این روش یکی از بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام است که متاسفانه در ایران زیاد کاربردی ندارد و من به شخصه تا به حال تبلیغی در اینستاگرامم مشاهده نکرده‌ام.

۲- تبلیغ در پیج هایی با فالوورهای زیاد:

این روش بر خلاف روش قبلی در ایران بسیار متداول است، در این روش شما با پیج‌های بزرگی که حس می‌کنید مخاطبان هدف شما در آنجا حضور دارند مکاتبه می‌کنید تا تبلیغ شما را نمایش دهند

3- تبلیغات توسط افراد برجسته (اینفلوئنسرها):

در این روش شما با افرادی که فالوورهای زیادی در اینستاگرام دارند و همچنین شناخته شده و محبوب هستند همکاری می کنید و با پرداخت مبلغ مشخصی محصول و خدمات شما را در قالب محتوای ویدئویی تبلیغ می کنند.

در انتخاب افراد دقت کنید، علاوه بر داشتن فالوورهای بالا، باید محبوب، مرتبط با کسب و کار شما باشند و تبلیغات آنها به برند شما آسیب نرساند.

برای استفاده از روش دوم و سوم سایت دیدوگرام می تواند به شما کمک زیادی کند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: آیا خرید پیج اینستاگرام خوب است یا بد؟

#ویدئو بهترین محتوا برای فروش بیشتر

بازاریابی به کمک ویدئو مارکتینگ یکی از راه های موثر برای جذب مخاطب در فضای اجتماعی به خصوص اینستاگرام است.

ویدئو احساسات بیشتری را به فرد منتقل می کند و بیشتر از عکس تاثیرگذارتر است.

با ساخت ویدیوی موثر افراد بیشتری جذب کار شما می شوند، علاوه بر این اعتماد مشتری را نسبت به کسب و کار خود جلب می کنید.

به عنوان مثال، یک ویدیو در مورد نحوه استفاده از محصول خود بسازید. برای حرفه ای تر جلوه دادن ویدیو می توانید از نرم افزار ویرایش استفاده کنید.

#در اینستاگرام فروش ندارم چون مشتری را نادیده می گیرید

رفتارهای نادرست مانند تاخیر در جواب دایرکت ها، در کسب و کار شما باعث از دست دادن مخاطبان شما می شود، بنابراین برای افزایش فروش اینستاگرام باید زمان کافی برای پاسخگویی به درخواست ها و سوالات مشتریان داشته باشید و هرگز کوتاهی نکنید.

در میان مشتریان ناراضی شما فقط درصد کمی می باشند که اعتراض خود را مطرح می کنند، اکثریت حرفی نمی زنند ولی دیگر هرگز حاضر به خرید از شما نخواهند بود.

تصور گنید همین مشتری ناراضی یک استوری در باب نارضایتی از محصول تان را انتشار کند، با این تبلیغ منفی چند نفر از مشتریان خود را از دست خواهید داد؟

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: راهکارهای کسب درآمد با گوشی برای نوجوانان [بدون سرمایه]

فروش در اینستاگرام

#شفاف به سوالات مشتریان پاسخ دهید

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام کسب درآمد کنید، باید با حوصله به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید و برای هر یک از مخاطبین خود و سوالات آنها زمان بگذارید!

شما می توانید نگرانی های مشتری را در هنگام خرید محصول و عذرخواهی مشتری از عدم خرید آن را شناسایی کنید تا با رفع ابهام این نگرانی ها محصول خود را بفروشید.

در واقع، ماهیت پاسخ به نگرانی ها باید با پاسخ شما به عذرخواهی مشتری متفاوت باشد.

اگر شما علاقه ای به شرح جزئیات در مورد محصول خود به مشتری ها نداشته باشید، با این کار قطعاً آن ها فراری خواهید داد.

و اما نکته آخر

اگر صفحه شما در رده صفحات بالای 1000 فالوور قرار دارد، به این معنی است که موفق شده اید برخی از اصول و تکنیک های اینستاگرام را رعایت کنید.

البته صفحاتی هم هستند که بین 1000 تا 100000 فالوور دارند اما هنوز محصولات خود را نفروخته اند. دو نکته مهم در این صفحات وجود دارد که اگر آنها را اصلاح کنید احتمال خرید از آنها بیشتر می شود:

1. محتوایی که برای انتشار یا استوری در نظر گرفته شده است برای مخاطب ارزش ندارد و آن را جذب نمی کند. حتی ممکن است عکسی که برای پست منتشر شده انتخاب کرده اید بی کیفیت باشد. بنابراین باید تصویر واضح و دقیقی از محصول خود بگیرید.

2. مشتری مستقیماً قیمت محصول را می پرسد، اما آن را خریداری نمی کند. در اینجا علاوه بر اعلام قیمت کالای مشتری، باید یک سری اطلاعات و مشخصات محصول را ارائه دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

آخرین مقاله‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها