22 تا از بهترین افزونه های گوگل کروم [مهم و ضروری!!]

زمان مطالعه: 13 دقیقه

اگر شما هم به دنبال لیستی از بهترین افزونه های گوگل کروم برای نصب رو مرروگر خودتان هستید جای درستی آمده اید ما در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین افزونه های مورد نیاز هر کاربر اینترنتی برای مرورگر کروم را معرفی کنیم.

در این مقاله لیستی از بهترین افزونه های Chrome را خواهید یافت. اگر شما یکی از کاربرانی هستید که بیشتر اوقات با کروم ، حتما این افزونه ها را نصب کنید.

بیش از نیمی از ترافیک روزانه اینترنت جهان توسط مرورگر محبوب Google Chrome نظارت می شود. با استفاده از نرم افزار قدرتمند Chrome ، این مرورگر یکی از لذت بخش ترین تجربه های اینترنت گردی ممکن است.

یکی از ویژگی های Google Chrome پشتیبانی از برنامه ها یا افزونه هاست که تعامل با فضای مجازی و اینترنت را بسیار آسان تر از قبل می کند.

افزونه های Google Chrome یکی از دلایلی است که باعث شده این مرورگر و مرورگرهای دیگر مبتنی بر کروم مانند Microsoft Edge توجه افراد را به خود جلب کنند. در این مقاله ، ما به برخی از بهترین افزوه ها برای Chrome اشاره می کنیم.

لیست بهترین افزونه های گوگل کروم

افزونه Alexa

اگر تا به حال نام الکسا را ​​نشنیده اید ، ممکن است به اندازه کافی در وب جستجو نکرده باشید. الکسا ، سیستم رتبه بندی جهانی وب سایت ، بر اساس اطلاعاتی که جمع آوری می کند ، رتبه ای کامل به وب سایت می دهد.

با نصب افزونه Alexa در Chrome ، می توانید محبوبیت وب سایت مورد نظر خود را مشاهده کرده و سایت های مشابه  را زیر نظر داشته باشید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: رتبه بندی الکسا چیست ؟

1- افزونه Alexa

 

افزونه Last Pass

لست پس را همین حالا نصب کنید؛ زیرا آن را می‌توان در دسته‌ی افزونه‌های کاربردی قرار داد که می‌تواند شما را در خیلی از موقعیت‌ها نجات دهد.

این افزونه به برنامه‌ی محبوب LastPass تعلق دارد که به‌کمک آن می‌توانید نام کاربری و رمز‌عبور خود در سایت‌های مختلف را ذخیره‌ کنید تا در‌صورت نیاز، بتوانید به آن مراجعه کنید و آن‌ها را از لست پس به‌دست آورید.

لست پس به‌جز افزونه‌ی کروم، اپلیکیشن برای موبایل‌های هوشمند و نسخه‌ی وب دارد؛ اما افزونه‌ی کروم آن کار شما را در دسترسی به رمزعبور سایت بسیار راحت‌تر می‌کند.

این افزونه می‌تواند برایتان رمزعبور قدرتمند تولید کند که درصورت لزوم برای ثبت‌نام در سایت‌های مختلف، بتوانید روی لست پس حساب کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: راهکارهای کسب درآمد با گوشی برای نوجوانان [بدون سرمایه]

2-افزونه Last Pass

افزونه AdBlock Plus

مشکل مواجه شدن با آگهی های مزاحم در سایت های مختلف باعث می شود کمتر خوشایند باشد.

به همین دلیل ، توصیه می کنم از افزونه Adblock Plus Chrome استفاده کنید. این افزونه اکثر تبلیغات صفحه سایت را مسدود می کند ، بنابراین ما به آن نمی پیوندیم.

Adblock به سه روش مختلف کار می کند: تبلیغات را کاملاً مسدود می کند و این تبلیغ نمایش داده نمی شود.

2. تبلیغات را به شکل فضاهای سفید نمایش می دهد.

3. کل کد این تبلیغات را به قالب کلی این صفحه از سایت تبدیل می کند.

اگر سایتهایی که مرتباً از آنها دیدن می کنید از تبلیغات استفاده می کنند ، حتماً از افزونه Adblock Plus استفاده کنید.

3-افزونه AdBlock Plus

 

افزونه Grammerly

اگر روزانه انگلیسی می نویسید ، حتماً افزونه Grammar را در Chrome خود نصب کنید. در این افزونه ، Grammar به شما کمک می کند اشکالات متن خود را پیدا کرده و ویرایش کنید.

همچنین با داشتن اکانت پریمیوم گرامرلی، می‌توانید متن انگلیسی خود را دستخوش تغییرات گسترده‌ای کنید و حتی از گرامرلی بخواهید وزن نامه را به‌دلخواهتان تغییر دهد. افزونه‌ی گرامرلی یکی از افزونه‌های برتر کروم است.

4-افزونه Grammerly

 

افزونه Momentum

Momentum یکی از برنامه های افزودنی چند منظوره Google Chrome است که می تواند برای هر کسی استفاده شود.

این افزونه در ابتدا به زیبایی صفحه اصلی Google Chrome یا بخش جدیدی اضافه می کند که با تغییر پس زمینه هر روز به صفحه اصلی Chrome تنوع می بخشد.

Momentum ساعت را بسیار واضح و در کنار صفحه نشان می دهد ، به شما امکان می دهد لیستی از وظایف یا ماموریت ها ایجاد کنید ، که با آنها می توانید برنامه روزانه خود را فقط با باز کردن Chrome مشخص کنید.

با انجام یکی از وظایف یا مأموریت ها ، می توانید کار را کنار گذاشته و به کار بعدی بروید. توصیه می کنم از افزونه Chrome Momentum استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر [در 30 ثانیه]

افزونه Momentum

افزونه Mercury Reader

اگر مطالعه کننده اینترنت و فضای مجازی هستید ، مطمئن باشید افزونه Mercury Reader Chrome یکی از افزونه های مفیدی است که می توانید از آن برای سفارشی کردن مطالعه خود در اینترنت استفاده کنید.

این افزونه صفحه‌ی مدنظرتان را تغییر می‌دهد تا بتوانید از خواندن مطلب و محتوا لذت ببرید. متن و تصویرهای مهم مطلب را افزونه‌ی خواننده‌ی مرکوری بزرگ‌تر می‌کند تا بتوانید تجربه‌ی راحت‌تری در جست‌وجو بین محتوای دلخواهتان کسب کنید.

این افزونه همچنین قابلیت برجسته سازی را دارد که می توانید در صورت نیاز بین بوکمارک‌های خود بچرخید و آنچه را که می خواهید بخوانید.

6-افزونه Mercury Reader

افزونه Checker Plus For Google Calender

امروزه به دلیل سهولت استفاده از ابزاری که گوگل در اختیار کاربران خود قرار می دهد ، بسیاری از افراد به ویژه در محل کار از این ابزار استفاده می کنند.

یکی از این ابزارها تقویم گوگل است که به شما امکان می دهد جلسات مهم را چه در تجارت و چه در آن زمان برنامه ریزی کنید و افراد مختلف را در رویداد برنامه ریزی شده شرکت دهید.

Chrome Plugin Checker Plus for Google Calendar به شما امکان می دهد از طریق Chrome به این رویدادها دسترسی پیدا کنید.

با استفاده از این برنامه افزودنی Chrome ، می توانید تغییرات سفارشی را در تقویم Google ایجاد کنید و همچنین هشدارهای مربوط به رویدادهای آینده را دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: از کجا بفهمیم جز کلوز فرند هستیم ؟ [راهکار 100% عملی]

7-افزونه Checker Plus For Google Calender

افزونه Office

در ابتدا باورکردن این موضوع کار سختی است که بسته‌ی نرم‌افزاری پرکاربرد و حجیمی همچون Microsoft Office در یک افزونه‌ی کروم خلاصه شده باشد.

افزونه‌ی کروم آفیس این قابلیت را به شما می‌دهد تا در زمان دلخواه تنها با افزونه‌ی کروم خود فایل جدیدی ایجاد کنید و مانند برنامه‌ی اصلی آفیس با آن تعامل ایجاد کنید تا بتوانید محتوای موردنیاز خود را تولید کنید.

این افزونه نرم‌افزارهای Word ،Excel ،PowerPoint و Sway را شامل می‌شود که بعد از ایجاد فایل و اعمال تغییرات، مستقیم در Office.com بارگذاری می‌شود و می‌توانید ازطریق پلتفرم‌های دیگر هم به آن دسترسی داشته باشید.

8-افزونه Office

افزونه Google Translate

به‌نظر نمی‌رسد این افزونه به معرفی نیاز داشته باشد. بستر ترجمه متن برای همه زبان های زنده یکی از پرکاربردترین ابزارهای گوگل است که می توانید به راحتی از آن برای ترجمه متن از زبانی به زبان دیگر استفاده کنید.

با نصب افزونه Google Translate ، دیگر نیازی به ورود به سایت Google Translate برای ترجمه متن ندارید ، اما با افزونه پویا ، که همیشه در صفحه Google Chrome همراه شما است

، این روند بسیار سریعتر و البته ، راحت تر افزونه Google Chrome برای Chrome یکی از بهترین برنامه های افزودنی Chrome است که باید نصب کنید.

9-افزونه Google Translate

افزونه Notification For Instagram

این افزونه در لیست بهترین افزونه ها برای Chrome قرار گرفته است ، زیرا اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه های اجتماعی در ایران است و درصد زیادی از کاربران ایرانی را در خود جای داده است.

با استفاده از این برنامه افزودنی Chrome ، می توانید جدیدترین یا اعلان های اینستاگرام را در برنامه Google Chrome دریافت کنید و از آنچه در حساب اینستاگرام شما اتفاق می افتد مطلع شوید.

بنابراین اگر هر چند دقیقه یکبار از اعلان های اینستاگرام دیدن می کنید ، حتما این افزونه را در Chrome خود نصب کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: همکاری در فروش چیست؟ [آموزش کسب درآمد]

10-افزونه Notification For Instagram

افزونه +Hover Zoom

بهبود رابط کاربری هر برنامه به کاربر کمک می کند تا تعامل بهتری داشته باشد و افزونه + Hover Zoom یکی از افزونه های Chrome است که به جذابیت بیشتر این مرورگر کمک می کند.

با کمک این افزونه می توانید عکس هایی را که در اینترنت پیدا می کنید در یک پوسته زیبا باز کنید و عکس ها را در اندازه و بزرگنمایی کامل مشاهده کنید.

این افزونه عکس هایی با اندازه واقعی و وضوح تصویر (ativeNative) را نمایش می دهد و برای مشاهده وضوح کامل نیازی به بازکردن این عکس در برگه دیگری ندارید.

 

افزونه User-Agent Switcher

اکثر وب سایت ها طوری برنامه ریزی شده اند که در سیستم عامل ها یا دستگاه های مختلف متفاوت به نظر برسند. به عنوان مثال ، سایت المنتور تمز در سیستم عامل ویندوز دارای شکل متفاوتی نسبت به ظاهر در تلفن های هوشمند و سیستم عامل Android یا iOS است.

این افزونه Chrome به کاربر کمک می کند تا ظاهر متفاوت وب سایت را در سیستم عامل های مختلف مشاهده کند.

این افزونه حتی قابلیت سفارشی سازی وب سایت های مختلف را نیز دارد که در صورت ورود به آن ، رابط کاربری مشخص شده بارگذاری شود.

12-افزونه User-Agent Switcher

افزونه Strict Workflow

اگر فردی به راحتی حواس شما را پرت می کند و به دلیل محکمی برای تمرکز روی کار خود نیاز دارید ، حتماً افزونه Strict Workflow Plugin را به Chrome اضافه کنید.

این افزونه لیستی از وب سایت هایی را که حواس شما را پرت می کند دریافت می کند و آنها را از شما مسدود می کند.

البته این افزونه به گونه ای طراحی شده است که از کار خسته نشوید و پس از 25 دقیقه مسدود کردن سیستم عامل های منحرف کننده ، به ویژه شبکه های اجتماعی ، 5 دقیقه استراحت به شما می دهد تا بتوانید به ذهن خود استراحت کوتاهی بدهید تا به حالت 25- برگردید. بلوک دقیقه ..

13-افزونه Strict Workflow

 

افزونه Pushbullet

کاربران اندروید احتمالاً با پوشه Bolt آشنایی دارند. اکنون می توانید این برنامه محبوب را به عنوان یک برنامه افزودنی Chrome دانلود کنید.

این افزونه به کاربر کمک می کند تا به پیام رسان های مختلف در قالب Chrome مانند WhatsApp یا Facebook دسترسی داشته باشد و در صورت دریافت پیام ، اعلان هایی را در افزونه Chrome دریافت کنید.

با استفاده از این افزونه ، حتی می توانید فایل های بزرگ را برای مخاطبان خود ارسال کرده و فایل های دریافتی را به محل ذخیره سازی خود دریافت کنید.

14-افزونه Pushbullet

افزونه The Great Suspender

علاوه بر همه ویژگی های فوق العاده ای که Google Chrome در اختیار کاربران خود قرار می دهد ، فاقد استفاده بهینه از RAM است.

Chrome در دراز مدت از RAM سیستم کاربر زیادی استفاده می کند ، به همین دلیل بسیاری از Google Chrome انتقاد می کنند.

. به لطف افزونه The Great Suspender می‌توانید خیال خود را یک‌بار برای همیشه از بابت استفاده بالای رم راحت کنید.

این افزونه به شما امکان می دهد زمانی را سفارشی کنید که پس از مدتی برخی از برگه های باز Chrome را غیرفعال کند تا میزان RAM مورد استفاده Chrome کاهش یابد.

این افزونه دارای یک لیست سفید است که به شما امکان می دهد وب سایت هایی را اضافه کنید که هرگز نمی خواهید آنها را غیرفعال کنید.

15-افزونه The Great Suspender

افزونه Panic Button

اگر نمی خواهید همکاران یا افراد خاصی صفحاتی را که در مرورگر خود باز می کنید مشاهده کنند ، PanicButton این کار را برای شما آسان می کند.

با استفاده از این افزونه می توانید تمام صفحاتی را که باز کرده اید مخفی کرده و سپس همه آنها را بازیابی کنید.

حتی می توانید میانبر آن را در صفحه کلید خود مشخص کنید. البته استفاده از این افزونه فراتر از این حرفه ها است و اگر می خواهید محیط Chrome را برای مدتی تنها بگذارید و بیشتر روی کارهایی که انجام می دهید تمرکز کنید ، حتما این افزونه را نصب کنید.

16-افزونه Panic Button

افزونه Jot

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که همیشه مشغول کار کردن روی مرورگر خود هستید ، Jot می تواند وظایف شما را به بهترین شکل ممکن لیست کند.

فقط یک برگه جدید باز کنید و تکالیف و یادداشت های خود را بعداً به آن اضافه کنید. این افزونه همچنین دارای فونت های بزرگ و تصاویر پس زمینه زیبا است که بسیار جذاب هستند.

17-افزونه Jot

افزونه RSS Subscription

یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از آخرین اخبار وب سایت مورد علاقه خود ، استفاده از فید RSS است.

پس از فعال سازی این افزونه ، یک دکمه RSS در نوار آدرس ظاهر می شود ، که می توانید بر روی Enter your علاقه خود کلیک کرده و در آن مشترک شوید.

18-افزونه RSS Subscription

افزونه CrxMouse Google Gesture

با این افزونه، شما می‌توانید دستورها حرکتی (Gestures) خاصی را برای حرکت در میان وب‌سایت‌ها ایجاد کنید. هنگامی که شما با حرکت ماوس‌تان، gesture خاصی را انجام دهید، مرورگرتان عمل متناظر با آن حرکت را انجام می‌دهد.

برای مثال شما می‌توانید با حرکت ماوس از سمت چپ به راست، یک تب جدید باز کنید یا اینکه آن را ببندید.

19-افزونه CrxMouse Google Gesture

افزونه Chrome Visual History

اگر می خواهید بدانید چه وب سایت هایی وقت خود را در انها گذرانده اید ، می توانید از Bonus: Chrome Visual History استفاده کنید.

این افزونه به صورت گرافیکی تاریخچه مرورگر شما را نشان می دهد و زمان سپری شده برای هر سایت را بر اساس روز ، هفته ، ماه یا بیشتر نشان می دهد.

20-افزونه Chrome Visual History

افزونه کروم OneTab

افزونه دیگری که به کاهش استفاده از RAM گوگل کروم کمک می کند ، افزونه OneTab است. این افزونه همه برگه ها را تبدیل می کند و پنجره های Chrome را به یک برگه و لیست باز می کند ، که در صورت نیاز به یکی از برگه ها می توانید آنها را با استفاده از لیست ایجاد شده بازیابی کنید.

این افزونه درصد استفاده از RAM را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و کسانی که با استفاده از RAM قابل توجه از Google Chrome مشکل دارند ،

با نصب این افزونه و یک کلیک نه تنها می توانند مصرف RAM را کاهش دهند ، بلکه زبانه های باز را نیز مرتب می کنند

21-OneTab

افزونه گوگل کروم Fireshot

افزونه فایر شات به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را در وب به صورت عکس ذخیره کنند. فقط روی نماد افزونه در صفحه ای که می خواهید محتوای آن صفحه را به عنوان عکس در قالب دلخواه (JPG ، PNG ، JIFF و غیره) ذخیره کنید ، کلیک کنید.

اگر صفحه ای که انتخاب کرده اید محتوای زیادی داشته باشد و همه آن محتوا در یک عکس ذخیره نشود ، این افزونه به طور خودکار کل صفحه را در یک تصویر با وضوح بالا ذخیره می کند تا بتوانید به راحتی محتوای ذخیره شده را مشاهده کنید.

22-Fireshot

منبع:

زومیت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

آخرین مقاله‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها